VIDEO: Koncerny na vodě parazitují

Jistě jste si všimli, že v ČR pořád roste cena vody. Ti pozornější vysledovali, že se opakuje i zdůvodnění jejího růstu, jen se mění pořadí uváděných důvodů. Cena vody v ČR „dohnala a předehnala“ ceny v zemích Západní Evropy a to začínala ani ne na 1 koruně za m3. Vodárnám, ale přitom stále chybí peníze na investice! V čem je problém? Vždyť přišli zahraniční strategičtí investoři, přinesli jejich "know-how“ a proběhla privatizace, která měla vše zefektivnit a ..... bla, bla, bla.

Výsledek?

Všichni platíme více, ale peníze vodárnám chybí a některé skupiny si pěkně mastí kapsy.

Proč?

Důvodem je, že do NĚKTERÝCH vodáren byl zaveden SYSTÉM, kdy se peníze vybrané od lidí a spotřebitelů za vodu nevrací zpět do odvětví. Velká část z nich totiž teče do zahraničí. Z pohledu zahraničních koncernů je SYSTÉM „cedník“ geniální. S minimální investicí se koncerny často prostřednictvím manipulací, nepravdivých slibů a patrně i korupce dostaly k miliardám. A lidé platí, jak mourovatí. Pokusy o instalaci tohoto systému probíhají opakovaně také v Kroměříži a velkou měrou se na nich podílí lidé, kteří se vydávají za osoby jednající za města Holešov, Hulín, Bystřice pod Hostýnem …. Je třeba chápat o co jim jde a co s tím. 

Co s tím?

Neumožnit parazitní systém! Chcete poznat, kdo pracuje pro koncerny a kdo pro města a obce? Podívejte se na slibované video na www.pravdaovode.cz, kde naleznete i petici a další informace.


Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

28. 04. 2014 14:18 | Jarda1
Zajíčku, srovnáváte dvě neporovnatelné situace. Tehdy by tam obce přišly o rozhodující vliv a řízení na VaK, což nynější situace není.
28. 04. 2014 11:19 | Zajíček
Pan Kreml to celkem pěkně popsal, ale zdá se mi, že na zastupitelstvu důrazně nezazněla jedna důležitá věc a to DOTACE. Pan Jarda1 nemá pravdu. Pokud by totiž těch předmětných 33% akcií z obcí přešlo do soukromých rukou, tak je to natolik zásadní změna v akcionářské struktuře, že zasáhne do podmínek pro přidělování dotací. Nejen těch, o které by se mělo v budoucnu žádat, ale i těch, které již byly čerpány a mohly by být požadovány zpět. Vždyť když před pár lety došlo k pokusu ovládnout VaK dohodou s EAG (kterou tak mocně prosazoval pan Malý) hned se přišli poskytovatelé dotací ptát a zvedli varovně prst.
27. 04. 2014 15:10 | Markéta
Pane Novotný, všechna čest, dívala jsem se na Vaše stránky a všem je doporučuji. Vaše práce je něco, co může pohnout celým vodohospodářským systémem. Věřím, že první výsledky jsou již vidět. Jde mimo jiné i o informovanost občanů, kteří mohou dát svou nespokojenost najevo. Regionální tisk už také nezůstává pozadu. Důkazem obratu k lepšímu se zdá být i poslední jednání kroměřížského zastupitelstva. Viz článek od zastupitele R. Kremla:
http://www.zeleni-km.cz/clanky...
27. 04. 2014 09:54 | Radek Novotný
Názory soudců: Vodárny jsou tunelovány a ví se, kdo a jak toto tunelování dělá
více na: www.vodalidem.cz/soudci/
25. 04. 2014 05:50 | johny
23. 04. 2014 13:21 | Jarda1
Dotace se budou vracet "až" když obce ztratí majoritu. Kdyby těm soukromníkům šlo jen o získání třetiny dividend, tak je nám hej. To jsou pro ně "zanedbatelné drobné", ti hrají o mnohem víc.
23. 04. 2014 12:35 | Zajíček
Přitom je to tak jednoduché - stačí nedat k takové zlodějině souhlas. Nic to nestojí, nikoho to nebolí a límečkoví zloději mohou táhnout o dům dál.
Jsem zvědav, jestli zastupitelé v Kroměříži mají zdravý rozumm, nebo to zase někdo důkladně zkorumpuje, jako tomu bylo před podpisem smlouvy s ENERGIE AG - taky hezký pokus jak se zadarmo dostat k ovládnutí a rozhodování ve VaKu. Nic bych za to nedal, že jsou za tím pořád jedni a titíž lidé. Kdesi tady ta jména snad i zazněla, ale důležitější je podstata:
pokud tohle projde, je to rychlá cesta k dvojnásobným cenám vodného a stočného, jako se to stalo mnohde jinde.
23. 04. 2014 12:24 | Zajíček
Petře, čtete to správně. Snahou České infrastrukturní je vyvést z veřejnoprávního vlivu více než 33% podíl na společnosti VaK. Když se jim to nedaří přes neplatné smlouvy z let 2002 a 2003, tak to zkoušejí nátlakem přes žádosti o souhlas s převodem. Přitom je veřejným tajemstvím, že dotčené obce a města o akcie VaKu přijít nechtějí a zřejmě se snaží z nepolatných smluv vyvázat. proto taky ten spěch.
A důsledky? Nikoho moc neztajímá, že VaK tím může přijít o možnost žádat o dotace, dokonce po přezkoumání změny podmínek hrozí, že bude vracet dotace již čerpané. Kdo to zapltí? Lidé ve vodném a stočném.
A ještě ze zisku z našich peněz Ti, kteří to celé způsobí, budou mít nárok na 33% vyplácených dividend, místo aby se tyto peníze vrátily lidem přes obecní pokladny.
Nechutné zvěrstvo.
23. 04. 2014 11:49 | Petr
Tak jsem koukal na stránky VaKu a ta evidentní snaha dostat se k třetině dividend až bije do očí. Jen by mne zajímalo, pro koho to ta Česká infrastrukturní dělá? Kdo si tu krádež za bílého dne asi objednal? Komu budeme z vlastní kapsy všichni dotovat blahobytný život?
23. 04. 2014 11:22 | M.
Souhlasím. Starostka je prostě jiná. Jde jí především o město a lidi v něm, i když "vševědoucí" křiklouni ji pomlouvají.
23. 04. 2014 11:01 | Jarda1
Ta křehká většina je s Dřínovem a Morkovicemi, nikoliv Drahlov, ten je součástí Kroměříže, ale tyhle drobnosti vem čert. Důležité je to udržet. Ale stejně je to paradox, když si uvědomíme, ze které strany starostka je a která ta strana nejvíc před 8 lety tlačila na prodej.
23. 04. 2014 08:18 | M.
Jardo1, omlouvám se, moje vyjádření nebylo přesné. Kroměříž má křehkou majoritu ve spojení s Drahlovem a Zlámankou. Město se ale musí snažit získat výraznější podíl akcií, aby majorita byla silnější a stabilní. Jedině tak bude moci určovat, že zisky VaKu půjdou i nadále zpět do infrastruktury a že cena vody nebude skokově stoupat. Pokud ale akcie Holešova a spol. vykoupí soukromá firma, Kroměříž přijde o šanci majoritu v budoucnosti posílit. A to je ta současná hrozba.
22. 04. 2014 23:25 | Jarda1
Jen čistě technicky, jak bude tímto krokem ohrožena majorita města, když ji tam nemá a nemá ani polovinu?
22. 04. 2014 20:37 | M.
Jardo1, nečtete pozorně. Převod akcií se neodkládá!!! Česká infrastrukturní sice vzala zpět žádost o zprostředkování převodu akcií, ale nahradila ji žádostí, ve které se chce stát sama nabyvatelem akcií Holešova, Hulína a dalších prodávajících obcí. Hrozí kritická situace, kdy je ohrožena majorita Koměříže, nízká cena vody i budoucnost infrastruktury vodovodní a kanalizační sítě. A koukněte do obchodního rejstříku - Česká infrastrukturní má jediného akcionáře, a to SARIENT HOLDINGS LIMITED se sídlem na Kypru!!! Paní starostka Hebnarová je jednoznačně proti převodu akcií, protože jí nejsou lhostejné negativní dopady na občany našeho města. A veřejně své osobní stanovisko prezentovala. Je spíše otázkou, zda takový postoj budou mít ve čtvrtek i ostatní zastupitelé. Pokud se ovšem alibisticky neomluví z účasti na jednání.
18. 04. 2014 16:03 | Jerry
Starostka muze udelat rozhovor pro server Kromerizan.cz nebo Info Noviny. Udela si reklamu a obyvatele Kromerize a vedlejsich mest a obci ji budou duverovat, ze pracuje pro lidi a ne pro firmy.

IP adresy samozrejme muze Kromerizan videt, ale neudela s nimi nic, protoze:
- Jedna IP adresa muze byt pro nekolik (5,10,100 atd) pocitacu, napr. v jednom bytovem dome, je pouze jedna IP adresa na hlavnim routeru (=vstup do domu) a ten pak prideluje podadresy tomu, kdo je na router pripojeny, ale server Kromerizan vidi jen a pouze tu venkovni toho hlavniho routeru. Pokud by nekdo pachal trestnou cinnost, pak muze kdokoliv podat podnet Policii ČR a ta na zaklade vysetrovani muze zjistit venkovni IP adresu a dale od spravce routeru (poskytovatel internetu), kdo presne ma (měl) tu podadresu, ktera ovsem navenek videt neni. Muzete si to predstavit ze je jedna postovni adresa jednoho domu = venkovni IP adresa, ale v tom dome bydli 100 lidi.....Snad je to k pochopeni.
18. 04. 2014 15:45 | Jarek
Týdeník Kroměřížska starostce nefandí poté, co nepodpořila dotace pro parkovací dům, který patří majiteli Týdeníku.
A určitě nemáte pravdu s tím, že Kromeřížan nevidí IP adresy.
18. 04. 2014 14:47 | Jarda1
Ta žádost byla stažena (viz
http://www.vak-km.cz/wcd/dokum...), boj se alespoň na chvíli odkládá.
Krom toho by se ale starostka mohla vyjádřit i k tomu navýšení tantiém, u toho je zatím ticho po pěšině.
18. 04. 2014 14:40 | Jerry
Tak pani starostka muze 1) verejne napsat do medii, udelat rozhovor - MFDnes, Info Noviny Kromerizska atd atd, jak to doopravdy je a tim si muze ziskat maximum svych podporovatelu a nejen u pristich voleb. O tom je demokracie. Proc to neudela ?

2), muze napsat, jak si predstavuje, aby se zisk z VaKu rozdeloval a kdo presne bude na tom zisku participovat. Proc to neudela ? Moc dobre vic ze sve politicke strany, co je to Public relations apod...

3) Za temi podezrelymi machinacemi Vaku je treba hledat nekoho jineho ? Tak proc NENAPISETE presne koho ? To se bojite ? To jsme nekde v Rusku nebo tady vladnou komunisti nebo ODS nebo CSSD nebo TOP, ze se bojite napsat na internet PRAVDU ? Pravda se šetří, aby zbyla ? Server Kromerizan IP adresy nesleduje a nemame uz STB !!! Kdyz budeme neustale chodit potichu kolem tech šmejdů (je jedno jestli okrádají důchodce nebo občany), kteří chtějí tunelovat poslední ziskové podniky v Kromerizi, tak si to nechame všechno rozkrást ?! Probuďte se už prosím !


18. 04. 2014 12:43 | M.
Podpořte paní starostku Hebnarovou! Snaží se bojovat proti převodu akcií na soukromé subjekty a udržet akcie VaKu pro Kroměříž a naše občany. Je na to sama, ale nebojí se jít proti politickým tlakům - viz: http://www.danielahebnarova.cz... a další komentáře. Za těmi podezřelými machinacemi ve VaKu je třeba hledat někoho jiného...

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...